12063G474ZAT2A
Mfr.Part #
12063G474ZAT2A
Description
CAP CER 0.47UF 25V Y5V 1206
Ceramic Capacitors
Case Code (Metric) :
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Capacitance :
0.47µF
Tolerance :
-20% +80%
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Termination :
SMD/SMT
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Length :
3.2mm
Pbfree Code :
yes
Factory Lead Time :
12 Weeks
Thickness :
939.8μm
Height :
0.94mm
ROHS3 Compliant
Depth :
1.6mm
Voltage - Rated DC :
25V
Operating Temperature :
-30°C~85°C
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Case Code (Imperial) :
EAR99
Radiation Hardening :
No
Published :
Custom Capabilities :
Contact Factory For Exact Quantity
Temperature Characteristics Code :
Y5V
HTS Code :
Datasheets
12063G474ZAT2A
KYOCERA AVX 12063G474ZAT2A
0.47μF Ceramic Capacitor -20% +80% Y5V F 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -30°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)