12063G334ZAT4A
Mfr.Part #
12063G334ZAT4A
Description
CAP CER 0.33UF 25V Y5V 1206
Length :
3.2mm
Capacitance :
0.33μF
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Series :
12063G
Surface Mount
Height :
0.94mm
Voltage - Rated DC :
25V
Tolerance :
-20% +80%
JESD-609 Code :
e3
Packing Method :
TR, Paper, 13 Inch
Operating Temperature :
-30°C~85°C
Tape and Reel (TR)
Temperature Characteristics Code :
Y5V
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
ECCN Code :
EAR99
Published :
Width :
1.6mm
ROHS3 Compliant
Datasheets
12063G334ZAT4A
KYOCERA AVX 12063G334ZAT4A
12063G 0.33μF Ceramic Capacitor -20% +80% Y5V F 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -30°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
12063G334ZAT4A Overview
Programs on this device are of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with Y5V F being the highest temperature coefficient.The unit can operate at 25V Volts DC - Rated DC.
12063G334ZAT4A Features
a size/dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
with Y5V F being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 25V