12063G155ZAT2A
Mfr.Part #
12063G155ZAT2A
Description
CAP CER 1.5UF 25V Y5V 1206
Thickness :
1.27mm
ECCN Code :
EAR99
Multilayer :
yes
Published :
Operating Temperature :
-30°C~85°C
HTS Code :
Temperature Coefficient :
Y5V F
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Terminations :
2
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Characteristics Code :
Y5V
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
-20% +80%
Series :
12063G
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Surface Mount
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Voltage - Rated DC :
25V
Dielectric :
Y5V
Thickness (Max) :
0.050 1.27mm
Capacitance :
1.5μF
Depth :
1.6mm
Length :
3.2mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Applications :
GENERAL PURPOSE
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm