12063G105ZAT9A
Mfr.Part #
12063G105ZAT9A
Description
CAP CER 1UF 25V Y5V 1206
Depth :
1.6mm
Dielectric :
Y5V
Voltage - Rated DC :
25V
Capacitance :
1μF
Published :
Operating Temperature :
-30°C~85°C
Temperature Coefficient :
Y5V F
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Packaging :
Bulk
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
-20% +80%
Thickness :
939.8μm
GENERAL PURPOSE
Datasheets
12063G105ZAT9A
KYOCERA AVX 12063G105ZAT9A
1μF Ceramic Capacitor -20% +80% Y5V F 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -30°C~85°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
12063G105ZAT9A Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is Y5V F.Ceramic capacitor is able to operate wCeramic capacitorh the voltage - Rated DC of 25V.
12063G105ZAT9A Features
a size/dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
with Y5V F being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 25V