12063G105ZAT4A
Mfr.Part #
12063G105ZAT4A
Description
CAP CER 1UF 25V Y5V 1206
Ceramic Capacitors
Number of Terminations :
2
ECCN Code :
EAR99
Factory Lead Time :
16 Weeks
Height :
1.27mm
Multilayer :
yes
Depth :
1.6mm
Tolerance :
-20% +80%
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Temperature Coefficient :
Y5V F
HTS Code :
Packing Method :
TR, EMBOSSED, 13 INCH
Thickness (Max) :
0.050 1.27mm
Temperature Characteristics Code :
Y5V
Dielectric :
Y5V
Radiation Hardening :
No
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Tape and Reel (TR)
Pbfree Code :
yes
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Voltage - Rated DC :
25V
Termination :
SMD/SMT
Applications :
GENERAL PURPOSE
Length :
3.2mm
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Operating Temperature :
-30°C~85°C
Capacitance :
1μF
Datasheets
12063G105ZAT4A
KYOCERA AVX 12063G105ZAT4A
1μF Ceramic Capacitor -20% +80% Y5V F 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -30°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)