12063G104ZAT2T
Mfr.Part #
12063G104ZAT2T
Description
CAP CER 0.1UF 25V Y5V 1206
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Voltage - Rated :
25V
Capacitance :
0.1μF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Dielectric :
Y5V
Temperature Coefficient :
Y5V F
Operating Temperature :
-30°C~85°C
Depth :
1.6mm
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Tolerance :
-20% +80%
Thickness :
939.8μm
Datasheets
12063G104ZAT2T
KYOCERA AVX 12063G104ZAT2T
0.1μF 25V Ceramic Capacitor -20% +80% Y5V F 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -30°C~85°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
12063G104ZAT2T Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is Y5V F.
12063G104ZAT2T Features
a size/dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm