12063G104ZAT2A
Mfr.Part #
12063G104ZAT2A
Description
CAP CER 0.1UF 25V Y5V 1206
Temperature Coefficient :
Y5V F
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Voltage - Rated DC :
25V
Radiation Hardening :
No
Custom Capabilities :
Contact Factory For Exact Quantity
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Capacitance :
0.1μF
Temperature Characteristics Code :
Y5V
Surface Mount
Dielectric :
Y5V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height :
0.94mm
HTS Code :
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Tolerance :
-20% +80%
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Number of Terminations :
2
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-30°C~85°C
Depth :
1.6mm
ECCN Code :
EAR99
Thickness :
939.8μm
Multilayer :
yes
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Published :
Series :
12063G
Length :
3.2mm