12063E474MAT2A
Mfr.Part #
12063E474MAT2A
Description
CAP CER 0.47UF 25V Z5U 1206
Ceramic Capacitors
Factory Lead Time :
30 Weeks
Operating Temperature :
10°C~85°C
1 (Unlimited)
Case Code (Metric) :
Length :
3.2004mm
Voltage - Rated DC :
25V
Dielectric :
Z5U
Max Operating Temperature :
85°C
Thickness :
939.8μm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Min Operating Temperature :
10°C
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±20%
Published :
Voltage - Rated :
25V
Width :
1.6002mm
Capacitance :
0.47µF
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Temperature Coefficient :
Z5U
Weight :
10.007382mg
Datasheets
12063E474MAT2A
KYOCERA AVX 12063E474MAT2A
0.47μF 25V Ceramic Capacitor ±20% Z5U 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 10°C~85°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)