12063D475KAT4A
Mfr.Part #
12063D475KAT4A
Description
CAP CER 4.7UF 25V X5R 1206
Stock
410
In Stock :
410
Capacitance :
4.7μF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Termination :
SMD/SMT
Dielectric Material :
Ceramic
Published :
2012
Thickness (Max) :
0.090 2.29mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Packing Method :
TR, EMBOSSED, 13 INCH
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±10%
Number of Pins :
2
Case Code (Imperial) :
1206
Voltage - Rated DC :
25V
Depth :
1.6mm
Number of Terminations :
2
Case Code (Metric) :
yes
Radiation Hardening :
No
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Operating Temperature :
-55°C~85°C