12063D335KAT2A
Mfr.Part #
12063D335KAT2A
Description
CAP CER SMD
Capacitance :
3.3μF
Operating Temperature (Min) :
-55°C
yes
ECCN Code :
EAR99
Published :
Height :
1.78mm
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
JESD-609 Code :
e3
Length :
3.2mm
Package / Case :
Factory Lead Time :
16 Weeks
Surface Mount :
yes
Operating Temperature (Max) :
85°C
HTS Code :
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Mounting Feature :
Surface Mount
Dielectric :
X5R
Voltage - Rated DC :
25V
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
Tolerance :
10%
Multilayer :
Width :
1.6mm
Number of Terminations :
2
Datasheets
12063D335KAT2A
3.3μF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations 1206
12063D335KAT2A Overview
This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is 15% ppm/°C.Powered by voltage of 25V, it can be operated with a voltage of rated DC.
12063D335KAT2A Features
with 15% ppm/°C being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 25V