12063D334MAT2A
Mfr.Part #
12063D334MAT2A
Description
CAP CER 0.33UF 25V X5R 1206
Capacitance :
0.33μF
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Published :
Operating Temperature :
-55°C~85°C
Tolerance :
±20%
Temperature Coefficient :
X5R
Thickness :
939.8μm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Voltage - Rated DC :
25V
Tape and Reel (TR)
Datasheets
12063D334MAT2A
KYOCERA AVX 12063D334MAT2A
0.33μF Ceramic Capacitor ±20% X5R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~85°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
12063D334MAT2A Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm.This coefficient equals X5R indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.The voltage - Rated DC of 25V allows it to function.
12063D334MAT2A Features
a size/dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
with X5R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 25V