12063D226MAT2A
Mfr.Part #
12063D226MAT2A
Description
CAP CER 22UF 25V X5R 1206
Ceramic Capacitors
Height :
2.29mm
Case Code (Imperial) :
X5R
Thickness :
508μm
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Factory Lead Time :
16 Weeks
Case Code (Metric) :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Dielectric Material :
Ceramic
Number of Terminations :
2
Polarity :
NON-POLARIZED
Length :
3.2mm
Voltage - Rated DC :
25V
Tolerance :
±20%
Width :
1.6mm
Capacitance :
22µF
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Operating Temperature :
-55°C~85°C