12063D226KAT2A
Mfr.Part #
12063D226KAT2A
Description
CAP CER 22UF 25V X5R 1206
Capacitance :
22µF
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
ECCN Code :
EAR99
Dielectric Material :
Ceramic
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
JESD-609 Code :
e3
Temperature Characteristics Code :
X5R
Thickness (Max) :
0.071 1.80mm
Lead Free :
Lead Free
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~85°C
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
yes
Length :
3.2mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Imperial) :
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Thickness :
1.8034mm
Polarity :
NON-POLARIZED
Voltage - Rated DC :
25V
Height :
70μm
Depth :
1.6mm
Tolerance :
±10%
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Datasheets
12063D226KAT2A
KYOCERA AVX 12063D226KAT2A
22μF Ceramic Capacitor ±10% X5R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)