12063D106KAT4A
Mfr.Part #
12063D106KAT4A
Description
CAP CER SMD
Packing Method :
TR, EMBOSSED, 13 INCH
Pbfree Code :
yes
Polarity :
NON-POLARIZED
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Positive Tolerance :
10%
Number of Terminations :
2
HTS Code :
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
Mounting Feature :
Surface Mount
Multilayer :
Negative Tolerance :
10%
Capacitance :
10μF
Voltage - Rated DC :
25V
Temperature Characteristics Code :
X5R
Dielectric :
X5R
Height :
2.29mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Width :
1.6mm
Operating Temperature (Max) :
85°C
Length :
3.2mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
12063D106KAT4A
10μF Ceramic Capacitor 15% ppm/°C 2 Terminations 1206