12063D105MAT2A
Mfr.Part #
12063D105MAT2A
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1UF 25V X5R 1206
Temperature Coefficient :
X5R
Height :
70μm
WRAPAROUND
Depth :
1.6mm
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Operating Temperature :
-55°C~85°C
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Polarity :
NON-POLARIZED
Case Code (Imperial) :
Lead Free :
Lead Free
Voltage - Rated DC :
25V
Tolerance :
±20%
Capacitance :
1μF
Number of Pins :
2
Case Code (Metric) :
Termination :
SMD/SMT
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mount :
yes
Thickness (Max) :
0.070 1.78mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Temperature Characteristics Code :
X5R
Thickness :
1.778mm