12063C684KAT2A
Mfr.Part #
12063C684KAT2A
Description
CAP CER 0.68UF 25V X7R 1206
Depth :
1.6mm
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Material :
Ceramic
Tolerance :
±10%
Thickness :
1.778mm
Voltage - Rated DC :
25V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C~125°C
REACH SVHC :
No SVHC
Height :
1.52mm
Capacitance :
0.68µF
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
X7R
Lead Free :
Lead Free
Thickness (Max) :
0.070 1.78mm
Datasheets
12063C684KAT2A
KYOCERA AVX 12063C684KAT2A
0.68μF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)