12063C684JAT2A
Mfr.Part #
12063C684JAT2A
Description
CAP CER 0.68UF 25V X7R 1206
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Height :
1.78mm
Published :
Capacitance :
0.68µF
Depth :
1.6mm
REACH SVHC :
Unknown
No
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Thickness (Max) :
0.070 1.78mm
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Number of Terminations :
2
Dielectric Material :
Ceramic
Applications :
GENERAL PURPOSE
Thickness :
1.778mm
Voltage - Rated DC :
25V
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Datasheets
12063C684JAT2A
KYOCERA AVX 12063C684JAT2A
0.68μF Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
12063C684JAT2A Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.With a voltage of 25V, it can operate.
12063C684JAT2A Features
a size/dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 25V