12063C683KAT2A
Mfr.Part #
12063C683KAT2A
Description
CAP CER 0.068UF 25V X7R 1206
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated DC :
25V
Height :
900μm
Depth :
1.6mm
Capacitance :
0.068μF