12063C682KAT2A
Mfr.Part #
12063C682KAT2A
Description
CAP CER 6800PF 25V X7R 1206
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
X7R
Material :
Ceramic
Operating Temperature :
-55°C~125°C
yes
Thickness :
939.8μm
Height :
900μm
Capacitance :
6800pF
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Depth :
1.6mm
Voltage - Rated DC :
25V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
WRAPAROUND
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Datasheets
12063C682KAT2A
KYOCERA AVX 12063C682KAT2A
6800pF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)