12063C682JAT2A
Mfr.Part #
12063C682JAT2A
Description
CAP CER SMD
Package / Case :
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
yes
HTS Code :
ECCN Code :
EAR99
Width :
1.6mm
Multilayer :
Negative Tolerance :
5%
Positive Tolerance :
5%
X7R
Dielectric :
X7R
Operating Temperature (Max) :
125°C
JESD-609 Code :
e3
Length :
3.2mm
Capacitance :
6.8nF
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Mounting Feature :
Surface Mount
Voltage - Rated DC :
25V
Height :
0.94mm
Datasheets
12063C682JAT2A
6.8nF Ceramic Capacitor 15% ppm/°C 2 Terminations 1206