12063C475KAT2A
Mfr.Part #
12063C475KAT2A
Description
CAP CER 4.7UF 25V X7R 1206
Ceramic Capacitors
Multilayer :
yes
Height :
1.52mm
Case Code (Imperial) :
Thickness (Max) :
0.070 1.78mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Lead Free :
Lead Free
Case Code (Metric) :
ECCN Code :
EAR99
Contact Plating :
Tin
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Radiation Hardening :
No
1206 (3216 Metric)
Temperature Characteristics Code :
ROHS3 Compliant
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Depth :
1.6mm
Capacitance :
4.7μF
Number of Terminations :
2
Voltage :
25V
Tolerance :
±10%
Applications :
GENERAL PURPOSE
Termination :
SMD/SMT
Material :
Ceramic
REACH SVHC :
No SVHC
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Mount :
Surface Mount
Number of Pins :
2
Voltage - Rated DC :
25V
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-55°C~125°C