12063C475K4T2A
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
12063C475K4T2A
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 4.7UF 25V X7R 1206
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Ceramic Capacitors
Case Code (Imperial) :
Thickness (Max) :
0.070 1.78mm
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Ratings :
AEC-Q200
Voltage - Rated DC :
25V
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
X7R
Applications :
Automotive
Capacitance :
4.7μF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
REACH SVHC :
No SVHC
Factory Lead Time :
36 Weeks
Datasheets
12063C475K4T2A
KYOCERA AVX 12063C475K4T2A
4.7μF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)