12063C474ZAT2A
Mfr.Part #
12063C474ZAT2A
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.47UF 25V X7R 1206
Height :
1.27mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Depth :
1.6mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated :
25V
Thickness (Max) :
0.050 1.27mm
Dielectric :
X7R
Termination :
SMD/SMT
Length :
3.2mm
Max Operating Temperature :
125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Case Code (Metric) :
Case Code (Imperial) :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Thickness :
1.27mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated DC :
25V
Published :
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Factory Lead Time :
30 Weeks
Radiation Hardening :
No
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Mount :
Surface Mount
Capacitance :
0.47µF
Temperature Coefficient :
X7R
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Tolerance :
-20% +80%
Width :
1.6002mm
Datasheets
12063C474ZAT2A
KYOCERA AVX 12063C474ZAT2A
0.47μF 25V Ceramic Capacitor -20% +80% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)