12063C474M4T4A
Mfr.Part #
12063C474M4T4A
Description
CAP CER SMD
2
Mounting Feature :
Surface Mount
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Capacitance :
470nF
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Dielectric :
X7R
Factory Lead Time :
12 Weeks
JESD-609 Code :
e3
HTS Code :
Length :
3.2mm
Width :
1.6mm
Multilayer :
yes
Positive Tolerance :
20%
X7R
Reference Standard :
AEC-Q200
Voltage - Rated DC :
25V
Packing Method :
TR, EMBOSSED, 13 INCH
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
Surface Mount :
Operating Temperature (Max) :
125°C
Package / Case :
Negative Tolerance :
20%
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Height :
1.27mm
Datasheets
12063C474M4T4A
470nF Ceramic Capacitor 15% ppm/°C 2 Terminations 1206