12063C474K4T4A
Mfr.Part #
12063C474K4T4A
Description
CAP CER SMD
Ceramic Capacitors
Factory Lead Time :
12 Weeks
Packing Method :
TR, EMBOSSED, 13 INCH
yes
Negative Tolerance :
10%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated DC :
25V
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Surface Mount :
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Reference Standard :
AEC-Q200
Dielectric :
X7R
Height :
1.27mm
Temperature Characteristics Code :
X7R
Operating Temperature (Max) :
125°C
Capacitance :
470nF
Length :
3.2mm
Package / Case :
HTS Code :
Positive Tolerance :
10%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Width :
1.6mm
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C