12063C474K4T2A
Mfr.Part #
12063C474K4T2A
Description
CAP CER SMD
Ceramic Capacitors
Reference Standard :
AEC-Q200
Radiation Hardening :
No
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
JESD-609 Code :
e3
Package / Case :
Length :
3.2mm
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
Tolerance :
10%
Mount :
Surface Mount
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Multilayer :
yes
HTS Code :
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Number of Terminations :
2
Max Operating Temperature :
125°C
1 (Unlimited)
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated DC :
25V
Capacitance :
470nF
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Dielectric :
X7R
Depth :
1.6mm
ECCN Code :
EAR99
Factory Lead Time :
12 Weeks
Temperature Characteristics Code :
X7R
Height :
1.27mm
Datasheets
12063C474K4T2A
470nF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations 1206