12063C473JAZ2A
Mfr.Part #
12063C473JAZ2A
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.047UF 25V X7R 1206
Capacitance :
0.047µF
yes
Length :
3.2mm
yes
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Dielectric Material :
Ceramic
Case Code (Imperial) :
X7R
Case Code (Metric) :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Series :
FLEXITERM®
Tolerance :
±5%
Factory Lead Time :
12 Weeks
Height :
940μm
Feature :
Soft Termination
Thickness :
939.8μm
HTS Code :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Width :
1.6mm
Number of Terminations :
2
Termination :
SMD/SMT
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm