12063C472MAT2A
Mfr.Part #
12063C472MAT2A
Description
CAP CER 4700PF 25V X7R 1206
Capacitance :
4700pF
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Thickness :
939.8μm
Voltage - Rated DC :
25V
Case Code (Metric) :
Height :
0.94mm
Number of Pins :
2
Tolerance :
±20%
Width :
1.6mm