12063C472JAT2A
Mfr.Part #
12063C472JAT2A
Description
CAP CER 4700PF 25V X7R 1206
Capacitance :
4700pF
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Tolerance :
±5%
Thickness :
939.8μm
Dielectric Material :
Ceramic
JESD-609 Code :
e3
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Pins :
2
Factory Lead Time :
12 Weeks
Depth :
1.6mm
1206 (3216 Metric)
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Imperial) :
Pbfree Code :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated DC :
25V
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Height :
940μm
Datasheets
12063C472JAT2A
KYOCERA AVX 12063C472JAT2A
4700pF Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)