12063C394KAT4A
Mfr.Part #
12063C394KAT4A
Description
CAP CER 0.39UF 25V X7R 1206
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Dielectric Material :
Ceramic
HTS Code :
Voltage - Rated DC :
25V
Pbfree Code :
yes
Radiation Hardening :
No
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Factory Lead Time :
12 Weeks
Packing Method :
TR, 13 INCH
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
JESD-609 Code :
e3
Capacitance :
0.39µF
CERAMIC CAPACITOR
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Case Code (Imperial) :
Depth :
1.6mm
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±10%
Thickness :
939.8μm
Datasheets
12063C394KAT4A
KYOCERA AVX 12063C394KAT4A
0.39μF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)