12063C394KA19A
Mfr.Part #
12063C394KA19A
Description
CAP CER 0.39UF 25V X7R 1206
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±10%
1 (Unlimited)
Termination :
SMD/SMT
Thickness (Max) :
0.050 1.27mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Radiation Hardening :
No
Voltage - Rated DC :
25V
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Thickness :
1.27mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Capacitance :
0.39µF
Depth :
1.6mm
Datasheets
12063C394KA19A
KYOCERA AVX 12063C394KA19A
0.39μF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
12063C394KA19A Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm.This coefficient equals X7R indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.The voltage - Rated DC of 25V allows it to function.
12063C394KA19A Features
a size/dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 25V