12063C394JAT2A
Mfr.Part #
12063C394JAT2A
Description
CAP CER 0.39UF 25V X7R 1206
Stock
72
In Stock :
72
Capacitance :
0.39µF
CERAMIC CAPACITOR
Rated (DC) Voltage (URdc) :
25V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
HTS Code :
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Voltage - Rated :
25V
Packing Method :
TR, 7 INCH
JESD-609 Code :
e3
Dielectric Material :
Ceramic
Temperature Characteristics Code :
X7R
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Tolerance :
±5%
Published :
2012
1206 (3216 Metric)
Factory Lead Time :
12 Weeks
Pbfree Code :
yes
Thickness (Max) :
0.050 1.27mm
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
12063C394JAT2A
KYOCERA AVX 12063C394JAT2A
0.39μF 25V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
12063C394JAT2A Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is X7R.
12063C394JAT2A Features
a size/dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm