12063C393JAT2A
Mfr.Part #
12063C393JAT2A
Description
CAP CER 0.039UF 25V X7R 1206
EAR99
JESD-609 Code :
e3
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Height :
0.94mm
Capacitance :
0.039µF
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Factory Lead Time :
12 Weeks
Surface Mount
Number of Pins :
2
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Dielectric Material :
Ceramic
Radiation Hardening :
No
Thickness :
939.8μm
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated DC :
25V
Pbfree Code :
yes
Termination :
SMD/SMT
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Depth :
1.6mm
Case Code (Metric) :
Datasheets
12063C393JAT2A
KYOCERA AVX 12063C393JAT2A
0.039μF Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)