12063C334M4T4A
Mfr.Part #
12063C334M4T4A
Description
CAP CER SMD
Ceramic Capacitors
Reference Standard :
AEC-Q200
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
Number of Terminations :
2
Max Operating Temperature :
125°C
Surface Mount :
yes
HTS Code :
Case Code (Metric) :
Capacitance :
330nF
Termination :
SMD/SMT
Weight :
16.187578mg
Tolerance :
20%
Case Code (Imperial) :
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Min Operating Temperature :
-55°C
Height :
1.27mm