12063C334M4T2A
Mfr.Part #
12063C334M4T2A
Description
CAP CER SMD
WRAPAROUND
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Voltage - Rated DC :
25V
Max Operating Temperature :
125°C
Length :
3.2mm
ECCN Code :
EAR99
Reference Standard :
AEC-Q200
Weight :
16.187578mg
X7R
Case Code (Imperial) :
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Capacitance :
330nF
Termination :
SMD/SMT
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
HTS Code :
Multilayer :
yes
Dielectric :
X7R
Mounting Feature :
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
Tolerance :
20%
Height :
1.27mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Surface Mount :
Width :
1.6mm