12063C334KAZ2A
Mfr.Part #
12063C334KAZ2A
Description
CAP CER SMD
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Length :
3.2mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Characteristics Code :
X7R
Depth :
1.6mm
Voltage - Rated DC :
25V
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
Dielectric :
yes
Termination :
SMD/SMT
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Mount :
Surface Mount
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Published :
Voltage - Rated :
25V
CERAMIC CAPACITOR
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Height :
1.27mm
Width :
1.6mm
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
10%
Case Code (Metric) :
Factory Lead Time :
12 Weeks
Radiation Hardening :
No
Number of Terminations :
2
Max Operating Temperature :
125°C
Number of Pins :
2
Capacitance :
330nF
Datasheets
12063C334KAZ2A
330nF 25V Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations
12063C334KAZ2A Overview
Temperatures greater than -55°C are recommended for stable operation.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with 15% ppm/°C being the highest temperature coefficient.The unit can operate at 25V Volts DC - Rated DC.
12063C334KAZ2A Features
with 15% ppm/°C being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 25V