12063C334K4Z2A
Mfr.Part #
12063C334K4Z2A
Description
CAP CER SMD
12 Weeks
Reference Standard :
AEC-Q200
Surface Mount :
yes
JESD-609 Code :
e3
Length :
3.2mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
330nF
ECCN Code :
EAR99
Mounting Feature :
Surface Mount
Package / Case :
Voltage - Rated DC :
25V
ROHS3 Compliant
Dielectric :
1 (Unlimited)
Depth :
1.6mm
Tolerance :
10%
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
2
HTS Code :
Packaging :
Tape and Reel
Max Operating Temperature :
125°C
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Height :
1.27mm
Datasheets
12063C334K4Z2A
330nF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations 1206