12063C334K4T4A
Mfr.Part #
12063C334K4T4A
Description
CAP CER SMD
Ceramic Capacitors
Length :
3.2mm
Voltage - Rated DC :
25V
Multilayer :
yes
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Rated :
25V
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
Dielectric :
X7R
Published :
Temperature Characteristics Code :
X7R
Tolerance :
10%
ROHS3 Compliant
Max Operating Temperature :
125°C
Termination :
SMD/SMT
Surface Mount :
yes
Min Operating Temperature :
-55°C
CERAMIC CAPACITOR
Reference Standard :
AEC-Q200
Weight :
16.187578mg
Case Code (Imperial) :
Pbfree Code :
Capacitance :
330nF
HTS Code :
Packing Method :
TR, EMBOSSED, 13 INCH
Height :
1.27mm
Width :
1.6mm
Lead Free :
Lead Free
Mounting Feature :
1 (Unlimited)
Case Code (Metric) :
Number of Terminations :
2
Datasheets
12063C334K4T4A
330nF 25V Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations