12063C334JAT2P
Mfr.Part #
12063C334JAT2P
Description
CAP CER 0.33UF 25V X7R 1206
Thickness (Max) :
0.050 1.27mm
Depth :
1.6mm
Temperature Coefficient :
X7R
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±5%
Radiation Hardening :
No
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Voltage - Rated :
25V
Length :
3.2004mm
Capacitance :
0.33μF
Width :
1.6002mm
Published :
Dielectric :
X7R
Thickness :
1.27mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
12063C334JAT2P
KYOCERA AVX 12063C334JAT2P
0.33μF 25V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
12063C334JAT2P Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm.In order to achieve stable operation, the operating temperature should be greater than -55°C.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is X7R.
12063C334JAT2P Features
a size/dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm