12063C332JAT2A
Mfr.Part #
12063C332JAT2A
Description
CAP CER 3300PF 25V X7R 1206
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Pbfree Code :
yes
ROHS3 Compliant
Number of Terminations :
2
Case Code (Metric) :
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Thickness :
939.8μm
Height :
940μm
ECCN Code :
EAR99
GENERAL PURPOSE
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Factory Lead Time :
12 Weeks
Depth :
1.6mm
Multilayer :
yes
Temperature Characteristics Code :
SMD/SMT
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Voltage - Rated DC :
25V
Number of Pins :
No
Dielectric Material :
Ceramic
Tolerance :
±5%
Capacitance :
3300pF
Datasheets
12063C332JAT2A
KYOCERA AVX 12063C332JAT2A
3300pF Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)