12063C331KAT2A
Mfr.Part #
12063C331KAT2A
Description
CAP CER 330PF 25V X7R 1206
Ceramic Capacitors
Dielectric :
X7R
Min Operating Temperature :
-55°C
Depth :
1.6mm
Length :
3.2mm
Voltage - Rated DC :
25V
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
12 Weeks
Capacitance :
330pF
Surface Mount, MLCC
Width :
1.6mm
Number of Pins :
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
25V
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
12063C331KAT2A
KYOCERA AVX 12063C331KAT2A
330pF 25V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)