12063C225K4Z4A
Mfr.Part #
12063C225K4Z4A
Description
CAP CER SMD
EAR99
HTS Code :
Depth :
1.6mm
Capacitance :
2.2μF
Height :
1.78mm
Mounting Feature :
WRAPAROUND
Package / Case :
Packing Method :
TR, EMBOSSED, 13 INCH
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
18 Weeks
Length :
3.2mm
Max Operating Temperature :
125°C
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Rated DC :
25V
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
Multilayer :
Reference Standard :
AEC-Q200
Published :
Dielectric :
X7R
Tolerance :
10%
Datasheets
12063C225K4Z4A
2.2μF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations 1206