12063C225K4T4A
Mfr.Part #
12063C225K4T4A
Description
CAP CER SMD
Height :
1.78mm
HTS Code :
Termination :
SMD/SMT
CERAMIC CAPACITOR
Voltage - Rated :
25V
Dielectric :
X7R
Min Operating Temperature :
-55°C
Depth :
1.6mm
Factory Lead Time :
36 Weeks
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
Case Code (Metric) :
Tolerance :
10%
1 (Unlimited)
Length :
3.2mm
Mounting Feature :
Surface Mount
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Voltage - Rated DC :
25V
Capacitance :
2.2μF