12063C224KAZ4A
Mfr.Part #
12063C224KAZ4A
Description
CAP CER SMD
Ceramic Capacitors
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Height :
1.27mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Terminations :
2
Temperature Characteristics Code :
X7R
JESD-609 Code :
e3
Multilayer :
yes
Voltage - Rated DC :
25V
Max Operating Temperature :
125°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Min Operating Temperature :
-55°C
Pbfree Code :
yes
ECCN Code :
EAR99
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Surface Mount :
Dielectric :
ROHS3 Compliant
Length :
3.2mm
Factory Lead Time :
12 Weeks
HTS Code :
Packing Method :
TR, Paper, 13 Inch
Mounting Feature :
Surface Mount
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
Capacitance :
220nF
Package / Case :
Tolerance :
10%
Width :
1.6mm
Reference Standard :
AEC-Q200
Datasheets
12063C224KAZ4A
220nF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations 1206