12063C224KAZ2A
Mfr.Part #
12063C224KAZ2A
Description
CAP CER 0.22UF 25V X7R 1206
Ceramic Capacitors
Temperature Characteristics Code :
X7R
Height :
940μm
Radiation Hardening :
No
Depth :
1.6mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Feature :
Soft Termination
Voltage - Rated DC :
25V
Applications :
Boardflex Sensitive
Number of Terminations :
2
Length :
3.2mm
Capacitance :
0.22µF
ECCN Code :
EAR99
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Thickness :
1.27mm
Factory Lead Time :
12 Weeks
ROHS3 Compliant
Multilayer :
yes
HTS Code :
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Termination :
SMD/SMT
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Published :
Case Code (Imperial) :
Case Code (Metric) :
Mount :
Surface Mount
Reference Standard :
AEC-Q200
Surface Mount, MLCC
Dielectric Material :
Ceramic
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.050 1.27mm