12063C224K4T2A
Mfr.Part #
12063C224K4T2A
Description
CAP CER SMD
Voltage - Rated DC :
25V
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Pbfree Code :
yes
Length :
3.2mm
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Voltage - Rated :
25V
Dielectric :
X7R
Reference Standard :
AEC-Q200
Width :
1.6mm
Tolerance :
10%
Case Code (Imperial) :
Min Operating Temperature :
-55°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Operating Temperature :
125°C
Surface Mount :
Height :
940μm
HTS Code :
Number of Terminations :
2
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Capacitance :
220nF
Case Code (Metric) :
Mounting Feature :
Surface Mount
Published :
Datasheets
12063C224K4T2A
220nF 25V Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations