12063C223MAT4A
Mfr.Part #
12063C223MAT4A
Description
CAP CER SMD
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Packing Method :
TR, Paper, 13 Inch
Dielectric :
SMD/SMT
Length :
3.2mm
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Height :
0.94mm
Capacitance :
22nF
Pbfree Code :
yes
Width :
1.6mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
20%
Min Operating Temperature :
-55°C
HTS Code :
Voltage - Rated :
25V
Mounting Feature :
Voltage - Rated DC :
25V
Datasheets
12063C223MAT4A
22nF 25V Ceramic Capacitor 20% 15% ppm/°C 2 Terminations