12063C223KAT2A
Mfr.Part #
12063C223KAT2A
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.022UF 25V X7R 1206
Ceramic Capacitors
Number of Pins :
2
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Capacitance :
0.022µF
Multilayer :
yes
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Mount :
Surface Mount
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Height :
900μm
2
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Radiation Hardening :
No
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated DC :
25V
Thickness :
939.8μm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm