12063C222JAT2A
Mfr.Part #
12063C222JAT2A
Description
CAP CER SMD
Ceramic Capacitors
ECCN Code :
EAR99
Package / Case :
Number of Terminations :
2
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Pbfree Code :
yes
Length :
3.2mm
HTS Code :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height :
0.94mm
Voltage - Rated DC :
25V
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Factory Lead Time :
12 Weeks
Surface Mount :
yes
Multilayer :
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Capacitance :
2.2nF
Dielectric :
X7R
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Width :
1.6mm
Temperature Characteristics Code :
X7R
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Tolerance :
5%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature (Max) :
125°C