12063C201KAT4A
Mfr.Part #
12063C201KAT4A
Description
CAP CER 200PF 25V X7R 1206
Tolerance :
±10%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Metric) :
Radiation Hardening :
No
Thickness :
939.8μm
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Case Code (Imperial) :
Depth :
1.6mm
Number of Pins :
Published :
Termination :
SMD/SMT
Capacitance :
200pF
Voltage - Rated DC :
25V
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
12063C201KAT4A
KYOCERA AVX 12063C201KAT4A
200pF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
12063C201KAT4A Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.With a voltage of 25V, it can operate.
12063C201KAT4A Features
a size/dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 25V